Akira

Akira začínal s hraním v rodných Karlových Varech. Od roku 1998 se podílel významnou měrou na rozjezdu místního klubového dění. Za respektovanou osobnost české taneční scény neplatí jen na západě Čech, léta dřiny a zápalu do všeho nejen drumandbassového mu přinesly uznání nejen mezi junglisty v celých Čechách, ale i u sousedů v zahraničí. Poté, co byl přijat do dnb bookingu crew Shadowbox a jeho redakce v roce 2000, roztočil své desky a skillz předvádí na všech důležitých akcích a open-airech – na událostech, jakými jsou např. Let It Roll, Rock For Churchill, Beats 4 Love, Rock4People, Grape, KVIFF, Povaleč, Svojšice nebo podpořil většinu nejznámějších es světové scény. Zahrál si po boku DJs jako Chase n Status, Disclosure, Sigma, Kruder&Dorfmeister, TenWalls, Alix Perez, Freestylers, Krafty Kuts, ASkillz, Calibre, Marcus Intalex, Andy C, Friction, Zinc, Goldie, Adam F, Hazzard, DJ Die, Dillinja, Shy FX , Dimension, Sub Focus, Ed Rush&Optical, Roni Size, LTJ Bukem nebo napr. Pendulum.

Nový level v Akirově kariéře nastartovalo spojení s shadowboxím kolegou Anakinem, se kterým více než 14 let drželi tento tandem a zahráli si spolu na mnoha akcích. Akira se podíval několikrát za hranice republiky – do Dubaie, do Německa, na Slovensko, do Rakouska a vždy s maximálním úspěchem. Jeho variabilní styl nezná hranic a zahrnuje všechny polohy od klidných zpívaných liquid funků, deep záležitostí, přes moderní taneční sound, techstep nebo neurofunk. Díky velké sbírce hudby, kterou rozšiřuje i o hiphop a gbass, techno, house, chillout, nujazz od něj můžete čekat kvalitní selekci s jasnou garancí 100% zábavy. Nemá problém zahrát chillout set k poslechu nebo zapálit rave o x tisících lidech. Mezi jeho nejoblíbenější místa na hraní patří Cross, Roxy, Storm, Fabric a mraky dalších.

V současnosti je členem Let It Roll bookingu, Shadowbox crew. Má rád přírodu, zvířata, yogu, hudbu, jídlo, filmy a chill…

-Namaste-

 

 


Akira