Philip TBC

DJ/producent který se na elektronické scéně pohybuje už od roku 1998. Za tu dobu vydal tři autorska alba, 5 remixovych alb a nespocet singlu a EPs. Hraje ve všemožných klubech po celé České a Slovnské republice, ale i v zahraničí, a své sety obohacuje o scratching, beat juggling a živé hraní ze sampleru. Kombinuje různé styly elektronické hudby i rychlosti BPM. Ne nadarmo je nazývan hudební chameleon.

V současné době se ovšem kromě drum´n´bassu a experimentální elektroniky věnuje i svému novému projektu a to produkci rovnějších beatů. Vydává house/techhouse/techno tracky s novým projektem Filip Foreigner. V dubnu 2016 vydal debutové EP Filip Foreigner – I Still Believe Otherwise.

Spolupracuje se jmény jako BTK (Brazil), Chris Su (Hungary), Mindscape (Hungary), Forbidden Society (Czech Rep.), Elsa Esmeralda (London Elektricity/UK), Jon Kennedy (UK), Pat Fulgoni (KavaKava/UK),

Za nejdůležítější  moment své kariéry považuje pozvání od Liam Howlett (The Prodigy/UK) jako předskokan na největší slovenský festival Pohoda, kde vystoupil před téměř 30 tisíci lidmi, stejně tak jako vydání prvního alba „Audible Thoughts”. Jeden z jeho posledních hudebně-dokumentarních projektů Indian Beatology obsahuje plnohodnotné album, 35 minutový dokument a sample banku.


Ocenění: 
1. místo producent roku v anketě Czech DNB Awards 2009

1. místo v anketě Dance Music Awards album roku 2009

1. místo skladba roku v Czech DNB Awards 2014 za skladbu Galactic (BTK remix)

Několik jeho skladeb se hrálo i na britském rádiu BBC Radio 1 včetně skladeb jeho side projektu Slippery Jack.


V roce 2017 ve spolupráci s Redbull vypouští do světa projekt Indian Beatology. Odjíždí do Indie a nahrává zde třetí řadové album a zároveň zde natáčí 5 dílný dokument o vzniku alba, spolupráci s místními hudebníky, indické kultuře a Indii jako takové. Album Indian Beatology dostává výborné recenze a dokumentární serie má vysokou sledovanost.

Indian Beatology project

https://www.redbull.com/cz-cs/events/indian-beatology-philip-tbc-album-video-serie-mapa

Philip T.B.C. – Morroco Minimal project

https://www.redbull.com/cz-cs/hudba-philip-tbc-producent-dj-morocco-minimal-projekt-maroko

DISKOGRAFIE:

http://philiptbc.bandcamp.com

https://soundcloud.com/slippery-jack

https://soundcloud.com/filip-foreigner

Philiptbc