Rido

Rido je jedním z nejaktivnějších a nejúspěšnějších drumandbassových producentů a DJů v České republice.

Ze začátku své kariéry vydával svou hudbu na zahraničních vydavatelstvích jako jsou Citrus Recordings, Defcom Records, Fokuz Recordings, Trust in music, nebo novozélandském Uprising. Zde vydal zprvu společný track s majiteli vydavatelství Concord dawn a poté následoval jeho singl s velmi úspěšnou skladbou Detonate. Ridova skladba Strangers se také objevila na CD příloze prestižního britského magazínu Knowledge.

V březenu roku 2011 to Rido posunul ještě o kousek dál a jeho futuristický singl s tracky Exoplanet a Poison vyšel na Obsessions recordings. Po tomto vydání začal spolupráci s legendárním vydavatelstvím Metalheadz. Zde vydává jako první přelomové EP s názvem „The Prague conenection EP,“ na kterém spolupracoval s producentem a kámošem Hybrisem. A ve velmi krátké době na tento úspěch navázal svým vlastním singlem s tracky Twisted a Core.

Twisted patřilo mezi nejprodávanější skaldby daného roku na značce Metalheadz. A byla několik týdnů jako druhá nejprodávanější skladba na Beatport. 

Tento track se také objevil na kompilaci dalšího ikonického britského vydavatelství Hospital.

Zatím poslední Ep pro toto vydavatelství tentokrat s názvem „Faith“ vyšlo v roce 2013.

Začátek roku 2015 předznamenal novou spolupráci a to se svým nyní domovským vydavatelstvím Blackout. Vydává zde Ep společné s mágem Mefjusem s názvem „Optimum trajectory“. 

V tomto roce také pracuje na Opening show pro festival Let it roll s kolegou producentem Counterstrike.

Pro závěr show vytvoříli nový track na který byla tak dobrá odezva, že se rozhodli ho dokončit a tento track  s názvem „Let it roll“ vyšel koncem roku 2015 na Ep s názvem „New chapter“ kde měl Rido ještě dva solo tracky, které byli inspirovány danou Opening show.

Tato píseň byla také použita do dokementárního filmu Vice magazine o elektronické hudby.

Rok 2016 patří mezi další velké milníky v jeho kariéře. Vydává své debutové album s názvem 

„Rhythm of life“ na značce Blackout. Práce na albu trvala přibližně dva roky a obsahuje tracky jako Pure Frequency, Cut the midrange, Microwave radiation, Movin a nebo další spolupráci s novozélandským talentem Thomasem Oliverem Veins.

V roce 2017 Rido vydává další dva singly opět pro značku Blackout.

První single přinesl skladby „Sexy thing“ a společný track s projektem Synergy s názvem „Responce“

Druhý single představil trochu jinou polohu jeho tvorby a to track „Say it loud“, který je inspirován rave music a společný track s legendou drum and bassu Optivem s názvem „Liar“.

Rok 2018 začal vydáváním singlu s tracky The Journey a Roll the drums. 

Další track Agony byl složen speciálně pro Opening show největšího dnb festivalu Let it roll.

Na celém opening show pracovali ještě producenti Mefjus, Joe Ford, Abis, The Prototypes a Muzzy.

Hned z kraje září vychází další počin tentokrát remix pro Australský projekt Carmada, který vydává u Sony music.

A ke konci roku vydává další single pro domácí Blackout music. Tentokrát s přelomovým trackem Alien a lehčí melodičtější skladbou Within. 

Tento rok Rido odstartoval raketově a to hned Ep pro Eatbrain. Ep nese název Rido & the Gang a kromě sólového tracku Strange obsahuje spolupráce s producenty jako jsou Joe Ford, Counterstrike a nebo majitelem vydavatelství Jadem.

V průběhu své dosavadní kariéry také spoluproval na několika cross žánrových projektech. S kapelou Support Lesbiens vytvořil cover verzy skladby Beatles pro Karla Gotta k jeho 70 narozeninám, soundtrack k filmu Máj, s houslovou virtuoskou Gabrielou Demeterovou (adaptace Vivaldiho sonetů) či s českou návrhářkou Janou Berg (hudební doprovod k přehlídce Dotek). Jeho remix skladby Sweet Little Something od Support Lesbiens byl zvolen za českou drumandbassovou skladbu roku v anketě Drumandbass Awards 2008.

A kromě tohoto ocenění je 6 násobným vítězem v této aketě v kategorii producent. 

Rido