Snookey

CZ: K DJingu se Snookey dostala v roce 2008 a v začátcích zaplňují její vinyl bag hlavně liquid-funkové desky. Ve stejném roce se přidává i k soundsystemu Ram’n’bajss, společně s ostatními členy pořádají od roku 2010 party Ladies Rules v Kutné Hoře. Čím dál více se začíná objevovat v pražských klubech jako je Cross nebo Matrix, ale i na různých klubovkách a open-airech po celé ČR. Další důležitý moment nastává v dubnu 2011, kdy Kan-Jacca zakládá čistě dámskou DJ crew s názvem BasSistaz a Snookey se stává jednou z 6 zakládajících členek. V současné době (říjen 2014) se crew rozrostla až na počet 18 DJek – z ČR i ze Slovenska.

Během roku 2012 začíná postupně přecházet z vinylů na CDs. Tím nastává i určitá změna selekce – od melodičtějších a tanečnějších poloh drumandbassu se posunuje k těm temnějším. V jejích setech můžete v současnosti slyšet jak minimalistické deepové tracky, tak i tvrdší neurofunk. Mezi její oblíbené producenty patří např. Alix Perez, Rockwell, Emperor, Maztek nebo Mefjus. Z českých to jsou Forbidden Society, Rido, A-Cray, Tom SMall a Dreamworker.

 


 

EN: Snookey started DJing in the year of 2008 and in the beginning her vinyl bag was mostly occupied by liquidfunk releases. In the same year she joined Ram’n’bajss soundsystem together with other organizers of Ladies Rules parties in Czech Republic’s Kutná Hora. Following that she began to appear in Prague clubs such as Cross or Matrix (Storm) but also at various club nights and open airs all around the country. Another important moment occurs in April 2011 when Snookey, among other six founding members, creates BasSistaz crew – female DJ crew only. During 2012 she gradually begins to move from vinyl to CDs. This has an impact to her selection – from the melodic and more mainstream oriented D&B tunes she moves to a darker selection. In her sets you can currently expect minimal deep tracks but also some harder neurofunk.

 

Snookey